SPALVŲ ABC

Padarykite ryškiau. Mano mėgstamiausia – geltona. Tegu būna tokios spalvos, kokios nėra lentynose. Kad išsiskirtų. Noriu netradiciškai.

Pageidavimų ar svarstymų, kokia spalva tiktų, iš klientų išgirstame įvairiausių. Pasirinkimas – milžiniškas, tačiau netinkamai parinkta spalva gali nulemti blogus prekės pardavimus.

Kas madinga, kas tinka, kaip spalvos veikia žmogų ir jo apsisprendimą – atskiras mokslas. Ta pati spalva vieniems produktams – puiki, kitiems – vengtina. Skirtingai ją mato, su skirtingais dalykais sieja ir skirtingo amžiaus, kultūros, išsilavinimo žmonės. Be to, yra didžiulis kiekis atspalvių. Išsirinkti reikėtų ne pagal grožį (nors jis itin svarbus taip pat), bet pagal produkto privalumus, vertybes, nešamą žinutę, jo auditoriją, atsižvelgus į konkurentus, rinką ir joje jau esančius gaminius. Pagalvokim apie maisto produktus. Net per daug nesigilinant, galima numanyti, kad raudona galėtų reikšti stiprumą, aštrumą, norą, žalia – natūralumą ir pan.

Šįkart mes itin primityviai pateikiame spalvų ABC. Čia tik pamatas, nuo kurio būtų galima atsispirti mąstant, kaip atrodys jūsų naujas produktas.

Juoda. Autoritetas, klasika, prabanga. Juodą dažnai parenkama prabangos ar elegancijos prekėms. Ji simbolizuoja galią, išskiria aukščiausio lygio produktus. Tačiau juoda talpina labai daug emocijų – nuo pasitikėjimo iki blogio ir gedulo, todėl verta nepamiršti ir to.

Balta spalva. Švara, grynumas, dažnai – paprastumas. Balta pakuotė išskiria jūsų gaminio paprastumą, tyrumą – aiški sudėtis, nieko paslėpto. Taip pat reiškia ir tobulumą, kelia švaros jausmą, teigiamas mintis.

Raudona. Aistra, drąsa, apetitas, aštrumas. Raudona sugeba atkreipti dėmesį, kelia norą. Ji dažnai pasirenkama produktams, susijusiems su energija, galia, jėga, meile, stiprumu. Bet taip pat gali reikšti tam tikrą įspėjimą.

Oranžinė. Įdomu ir dažniausiai – nebrangu. Oranžinė yra linksmybių spalva! Ji patinka vaikams. Ji žadina energiją ir džiaugsmą. Ja dažnai reiškiamas entuziazmas, susižavėjimas, laimė, kūrybiškumas, ryžtas, patrauklumas, sėkmė, padrąsinimas ir stimuliavimas.

Žalia. Augimas ir gamta, natūralumas. Žalia spalva dažnai siejama su sveikata, aplinka, tausojimu. Taip pat harmonija, gaiva, vaisingumu, saugumu, tinkamu pasirinkimu, stabilumu. Žalia taip pat mėgstama kalbant apie pasitikėjimą ir pinigus, taip pat ištikimybę bei išmintį. Siejama su nauda protui ir kūnui, ramybe.

Geltona. Optimizmas, viltis, pozityvumas. Geltona siejama su laime, lengvabūdiškumu, intelektu ir energija. Ji skatina protinę veiklą ir traukia dėmesį. Gali būti siejama ir su garbe bei lojalumu.

Violetinė. Vaizduotė ir sėkmė. Violetinė vartotojams sukelia vaizduotę, siejama su unikalumu. Tai drąsi spalva, viliojanti pažvelgti toliau. Žadina mėlynos spalvos stabilumą ir raudonos spalvos intensyvumą. Naudojama kalbant apie valdžią, išmintį, orumą, nepriklausomybę, magiją, paslaptis, kūrybiškumą. Siejama ir su prabanga bei ambicijomis.

Mėlyna. Pasitikėjimas ir patikimumas. Mėlyna siejama su prasme. Tamsiai mėlyna dažnai reiškia rimtumą ar profesionalumą. Šviesiai – daugiau apie kūrybiškumą ir lengvabūdiškumą. Mėlyna spalva taip pat prisideda prie ramybės ir saugumo. Dar naudojama kalbant apie autentiškumą, dvasingumą. Taip pat gali reikšti lankstumą ir vaizduotę.

Pradžiamoksliui apie spalvas – tiek. Kitą kartą papasakosime apie madingiausias metų spalvas ir kaip jos išrenkamos.