KAM TA AGENTŪRA? PAVADINIMĄ SUSIKURSIU PATS

Steve’as Jobsas tuo metu, kai kūrė „Apple“, lankėsi obuolių ūkyje, laikėsi kažkokios vaisių dietos ir sakė, kad pffff, toks pavadinimas gerai skamba, yra linksmas, nuotaikingas ir negąsdina – darom. Spėkite iš trijų kartų, ar visi išgirdę jam pritarė, ar niekas nebandė atkalbėti? Nes kaip galima ambicingą, visą pasaulį užvaldysiančią įmonę pavadinti tiesiog obuoliu? Ar tai kam nors kliūna dabar? Kažin.

Jeffrey Bezos’as „Amazon“ vos vos nepavadinimo „Cadabra“. Jam norėjosi magijos, bet lašas po lašo jo širdį užliejo didžiausia pasaulio upė ir galiausiai kadabrą galinga srovė nunešė.

Iš kur atsirado „Google“ pavadinimas? Iš matematikos pasaulio žodžio „googol“. Ką jis reiškia, pasigūglinkite patys.

Su tokia įžanga jus vedame prie suvokimo, kad pavadinimas gali būti visoks. Visiškai visoks. Grynas, egzistuojantis žodis, du žodžiai, trys irgi gali būti, septyni jau geriau ne, bet kaip norit, gali būti raidžių kratinys, jaustukas, emocijos pliūpsnis, tarpusavyje nederantys žodžiai. Pavadinimas gali būti šmaikštus, gali būti graudus, gali būti nesąmonė. Kad ir koks bus pavadinimas (įkvėpkite – žinia bus skaudi), ne dėl jo žmonės pirks jūsų prekes. Priešingai – galiausiai jūsų prekės puoš jūsų šešiolika dienų ir naktų galvotą pavadinimą, ne jis.

Pagalvokite apie jums patinkantį prekės ženklą. Išvardinkite penkias priežastis, kodėl jums jis patinka. Netikiu, kad paminėjote pavadinimą.

Kam pavadinimas turi patikti labiausiai? Ne, ne klientams, ne pirkėjams. Jums. Tam, kuris kuria naują prekės ženklą. Jūs jį kartosite kiekvieną mielą dieną po n kartų, jūs su juo gyvensite, ne jie. Jie mėgausis jūsų produktu, gaminiu, paslauga. Ir girdami prekę, pripras net ir prie paties blogiausio pavadinimo.

Tai vis dėlto pavadinimas gali būti blogas? Taip, žinoma. Jau sakėme, kad pavadinimas gali būti visoks. Blogas taip pat.

Blogas tas, kuris kiša jums koją, kuris erzina, trukdo įsivažiuoti, plėtotis, keistis. Kurį neįtikėtinai sunku įsiminti, dėl kurio reikia sukišti tūkstančius vien norint išmokinti jį ištarti. Iš kurio šaiposi italas, kai jūs nusprendžiate nukauti domeną su .com, nes jo aplinkoje tas žodis reiškia visai ne tai, apie ką jūs kurdami galvojote. Blogas tas, kuris iškraipomas, blogas tas, kuris turi lengvai atrandamų konkurentų, blogas tas, kuris lėkštai nukopijuotas, blogas tas, kuris skamba kaip turkiško turgaus adid.ass, blogas tas, kuris be viso to gauna dar ir itin blogą logotipą, blogas tas, kurio ieškodamas patiri nervų vibracijas. Labai blogas tas, kuris sugalvojamas pirmas, tiksliai net nežinant, kas bus parduodama.

Bet pavadinimas šiaip gali būti bet koks. Kriaušė irgi.