Tai kas buvo ar nebuvo: Ponas Napoleonas, Kauno Monmartras ir ADVISION

Kaune yra vieta, tokia slapta, kad apie ją [iš lūpų į lūpas] žino visi. Čia gimsta  netikėčiausios istorijos ir žmonės, o vėlais vakarais, pasislėpę vietiniai šnabždasi, kokia ji ekstravagantiška ir nepakartojama. Vieni, tą vietą vadina Šančiais, o kiti, tokie kaip ir mes, laikydami save kūrybiniais dabarties pionieriais [aut. pastaba – patys sau faini. Labai šančiovskas požiūris], lyg sugedęs telefonas dalinasi Kauno Monmartro utopija.

Kas pavadino Šančius Monmartru, sunku apsakyti, nes kaip ir kiekviena legenda, ši neturi autoriaus ar kilmės – sklando ore ir užpučiant palankiam pasatų vėjui, apsigyvena mintyse, atspindėdama nūdienos procesus,  nutinkančius vienoje įdomiausių Kauno erdvių – Šančiuose. Tik mūsiškis Monmartras, ne ant aukščiausios Paryžiaus miesto kalvos, o Nemuno pakrantėje, garsėjančioje pačiais netikėčiausiais reginiais, pradedant cirko namais ir baigiant kopūstų lauku. Tik apie juos – daugiau kitąkart.

O dabar, ką bendro turi Šančiai ir Monmartras? Kadaise ponas Napoleonas III turėjo meilę bohemiškiems linksmybių rajonams – tikėtai ar netikėtai, tokiu pavertė Monmartrą, O jo pirmtakas Bonapartas neatsilaikė norui aplankyti Šančius, dabar žinomus  pačiomis keisčiausiomis iniciatyvomis ir meniniais projektais.

Nepasikuklinsim paklausę, gal Šančių fenomenas buvo įkvėpimas vienam garsiausių rajonų pasaulyje? Mediniai namai ir vietovė, vadinta Baibokų kaimu, net ir dabar kelia  lengvą šoką atvykėliams. Nežinia, ar ponus Napoleonus galime vadinti bohemiškosios kultūros tėvais – greičiausiai ne, bet tokia keista, nepažabota ir platoniška meilė netikėtumams, atvedė į Šančius ir mus – ADVISION. Vizija buvo aiški – duonos ir žaidimų, tik mūsų duona – užsakovų norai, o žaidimai… Na, juos palikite mums ir patikėkite, dirbant vietoje, kur aplink dedasi labiausiai avangardiniai dalykai mieste, agentūroje kūrybiniai žaidimai niekada nesibaigia, tad laukite tęsinio!

Ar buvai girdėjęs legendą apie Kauno Monmartrą?  Mes irgi ne, bet va, sėdom ir sukūrėm, o visai advision komandai sakėm – #parodyksavosancius! Tai jie ėmė ir parodė! Truputį nematyti, truputį rutiniški, truputį prancūziški ir truputį Šančiovski – tokie tie mūsų Šančiai. O kokie Tavo?

Jei galvoje taip pat kelis nervus graužia netikėta pasaka apie būsimus ar nebuvusius Šančius, o išreikšti jausmus gali pasitelkęs kamerą, #parodyksavosancius mums!